"Bir Zamanlar Çukurova" Dizisi Kozan'da Çekiliyor

"Bir Zamanlar Çukurova" Dizisi Kozan'da Çekiliyor

 Kozan'ın tarihi sokakları sinema ve reklam filmlerinin gözdesi olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl uluslararası iki araç markasının reklamlarına, "Ankara Yazı Veda Mektubu, Kötü Yol, Bordo Bereliler Suriye" gibi filmlere de ev sahipliği yapan ilçemiz 'de şimdi de "Bir Zamanlar Çukurova" isimli ATV'nin en çok izlenen dizisinin çekimlerine ev sahipliği yapıyor.

Kozan Kaymakamımız Şafak Gürçam, Belediye Başkanımız Musa Öztürk, İlçe Emniyet Müdürümüz Mehmet İyim ve Garnizon Komutanımız Binbaşı Ahmet Eroğlu Kozan'da çekimleri devam eden "Bir Zamanlar Çukurova" filminin setini ziyaret etti. Oyuncular, yönetmen ve teknik ekip ile yakından ilgilenen Başkanımız Öztürk, geç saatlere kadar çekimleri izledi. 

Kozan'ın tarihi ve doğal dokusunun film ve reklam çekimleri için sık sık tercih edildiğini belirten Başkanımız, Kozan halkı olarak film ekibine ev sahipliği yapmaktan duydukları onuru dile getirdi.  Başkanımız konuşmasında şu ifadelere yer verdi; "İlçemiz binlerce yıllık tarihi dokusuyla, eşşiz doğal güzellikleriyle, yaylalarıyla, 7 kalesiyle, konakları ve restorasyonunu kısa bir süre önce tamamladığımız Yeğenoğlu Sokak gibi tarihi sokaklarıyla film ekipleri için doğal bir plato. Bir Zamanlar Çukurova gibi ülkemizde en çok izlenen dizilerden birinin ilçemizde çekiliyor olması gerçekten gurur verici. Sinema ve reklam dünyasının temsilcilerini yeni yapımları için ilçemize davet ediyorum. Gelin ve Kozan'ın güzelliklerini görün dedi." 

Yönetmenliğini Murat Saraçoğlu'nun yaptığı başrollerinde Vahide Perçin, Kerem Alışık, Murat Ünalmış, Hilal Altınbilek ve Uğur Güneş'in yer aldığı Bir Zamanlar Çukurova dizisinin Kozan'da ilerleyen günlerde de yeni sahne çekimlerinin yapılacağı bildirildi.

 

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş




Bu haber 1317 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 30.11.2018