Belediye Gelir Müdürlüğünden Duyurulur

2020 yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. Taksit ödemesi 30.11.2020 Pazartesi günü sona ermektedir. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. Taksitini 30.11.2020 Pazartesi gününe kadar yatırmaları...

Devamı...

DUYURU Bina Yöneticilerinin dikkatine; Belediyemiz sınırları içerisinde bulunan asansörlerin 2020 yılı için Yıllık Periyodik Kontrollerine 16 KASIM PAZARTESİ günü başlanacaktır.

DUYURUYUNUN TAMAMINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Devamı...

AÇIK ARTIRMA İLE SATIŞ İLANI

İlçemiz Şevkiye Mahallesinde bulunan ve Mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazların 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45.Maddesine göre açık arttırma suretiyle satışı yapılacaktır. İLAN METNİ

Devamı...

DUYURU !!! İlçemiz sınırları içerisinde bulunan aşağıdaki listede niteliği, yeri,miktarı,Muhammen Bedeli ve geçici teminatı belirtilen 8 adet Taşınmaz 2886 sayılı DİK'in 45’inci maddesine göre Açık Teklif Usulü ile 3 yıllığına k

İHALE EKİ İÇİN TIKLAYINIZ

Devamı...

Kozan 100.Kurtuluş Yıldönümünü Buruk Kutlayacak

Kozan 100.Kurtuluş Yıldönümünü Buruk Kutlayacak

2 Haziran Kozan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü etkinlikleri buruk bir şekilde kutlanacak.

 Kovid-19 salgını sebebiyle sadece  Tarihi Hoşkadem camii meydanında kara günleri temsilen camiye Türk bayrağının çekilip ezan okunacak. Atatürk Anıtına Belediye Başkanlığı ve Milis kuvvetlerini temsilen çelenk sunumu yapılıp ardından Şehitlik ziyaret edilecek.

 Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan Kurtuluş yıl dönü nedeniyle yayınladığı mesajda, "Kozan ilçemiz, bundan 100 yıl önce birlik, beraberlik ve büyük bir kahramanlıkla işgalcilerle mücadele ederek, ülkemizin kurtuluş destanına kendi satırlarını eklemenin haklı gururunu, onurunu ve mutluluğunu yaşamaktadır. Bu toprakları bizler için vatan yapmanın bedelini canları ile ödeyen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, şanlı ecdadımızdan teslim aldığı bayrağı ilelebet taşıyacak bir nesil olan Kozanlı hemşerilerimin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü tebrik ediyorum. Bu sene İlçemizin 100.Kurtuluş yıl dönümü nedeniyle çeşitli etkinlikler ve aktiviteler yapılacak diye önceden planlamıştık, Fakat Kovid-19 salgını nedeniyle maalesef bunları yapamadık." dedi.

 

PROGRAM ŞU ŞEKİLDE OLACAK;

 

-Kozan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100.yılı nedeniyle 1 Haziran akşamı saat 22.00'de Belediye hoparlöründen İstiklal marşının balkonlardan hep birlikte okunacak.

 

-2 Haziran Salı günü saat 06;45'de 7 pare top atışı yapılacak

 

-Hoşkadem Camiinde temsili olarak çekilen düşman bayrağı indirilip, Türk bayrağımız çekilip ezan okunacak

-Atatürk ve Aziz Şehitlerimizin hatırasına bir dakikalık saygı duruşundan sonra İstiklal Marşımız okunacak

-İstiklal Marşımızın ardından aziz Şehitlerimizin hatırasını tazim için Atatürk Anıtına Belediye ve Milis Kuvvetlerince Çelenk sunumu yapılacak.

-Başta Şehit Kaymakam Saim Bey olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatımıza sevgi, saygı ve şükran duygularının ifadesi için Kozan şehitliğine yürüyüş yapılacak ve Kur'an okunup dualar edilecek.

-2 Haziran 2020 Salı Günü bütün Resmi Daireler, Okullar, Özel Kurumlar, Esnaf Odaları, Kooperatifler, Sivil Toplum Kuruluşları ve evler bayraklarla süslenecektir.

 

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 4727 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 29.05.2020