Belediye Gelir Müdürlüğünden Duyurulur

2020 yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. Taksit ödemesi 30.11.2020 Pazartesi günü sona ermektedir. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. Taksitini 30.11.2020 Pazartesi gününe kadar yatırmaları...

Devamı...

DUYURU Bina Yöneticilerinin dikkatine; Belediyemiz sınırları içerisinde bulunan asansörlerin 2020 yılı için Yıllık Periyodik Kontrollerine 16 KASIM PAZARTESİ günü başlanacaktır.

DUYURUYUNUN TAMAMINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Devamı...

AÇIK ARTIRMA İLE SATIŞ İLANI

İlçemiz Şevkiye Mahallesinde bulunan ve Mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazların 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45.Maddesine göre açık arttırma suretiyle satışı yapılacaktır. İLAN METNİ

Devamı...

DUYURU !!! İlçemiz sınırları içerisinde bulunan aşağıdaki listede niteliği, yeri,miktarı,Muhammen Bedeli ve geçici teminatı belirtilen 8 adet Taşınmaz 2886 sayılı DİK'in 45’inci maddesine göre Açık Teklif Usulü ile 3 yıllığına k

İHALE EKİ İÇİN TIKLAYINIZ

Devamı...

Kozan Belediyesi  toplum sağlığı için maske üretime geçti

Kozan Belediyesi toplum sağlığı için maske üretime geçti

Kozan  Belediyesi Sosyal yaşam merkezinde Koronavirüs tedbirlerinde vatandaşların kullanması gereken maskelerin üretimine başladı.

Koranavirüs tedbirleri kapsamında her vatandaşın kullanması gereken maskeler Belediyeye ait Sosyal yaşam merkezinde  üretilerek vatandaşa ulaştırılması hedefleniyor.

Merkezde dikiş bilen kadınların ellerinde şekil alan maskeler dikim sonrası 170 derecelik cihazda preslenerek dezenfekte edilip paketleniyor.

Yaklaşık 20 kişilik ekibin görev aldığı üretimde günlük 500 maske üretilerek ambalajlanacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kozan Belediyesi Başkan vekili Ömer Faruk Kaymaz; " Kozan için hayırlı bir iş yapıyorlar. Kozan için maske üretiyorlar. Maskenin özelliği yıkanabilir olması. Tek kullanımlık maskeler virüsü yayma ihtimali olduğundan yıkanabilir maske üretimine başladık. Günlük 500 üretim yapmayı hedefliyoruz. Bu virüs bitene kadar üretime devam edeceğiz. Maskeler bedava dağıtılacak. Önce sağlıkçılarımız, kamu çalışanları, emniyet, jandarma müftülük ardından halka Pazar yerinde dağıtım yapacağız. Devlet millet el ile düsturu ile çalışacağız" dedi.

Üretim yapan kadınlardan Döne Karaman burada maske üretimi için buradayız. Çok iyi bir şey yaptığım işten keyif alarak yapıyorum. Ben 35 yıldır bu işin içindeyim şuan elimden gelse 24 saat dikim yapabilirim" diye konuştu. 

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 5400 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 09.04.2020