AFALT MICIR ALIMI İHALE İLANI

Asfalt Mıcır Alımı ilanı

Devamı...

Kozan Belediyesi Turunç Fidanı Üretiyor

Kozan Belediyesi Turunç Fidanı Üretiyor

Kozan Belediyesi bölgenin simgesi olan Turunç Ağacı üretim çalışmalarına yoğunluk veriyor.

Bereketli topraklarıyla Kozan şehir giriş ve merkez caddelerini süsleyen turunç ağaçlarında Nisan ayında açan portakal çiçeklerinin hem kokusu hem de güzel görünümü kentin adeta havasını değiştiriyor.

Kozan Belediyesi şehrin simgesi olan Turunç ağaçlarının dikimini yaygınlaştırmak için Park ve Bahçeler Müdürlüğü serasında fidan üretimine devam ediyor. Üretimi devam eden turunç ağaçlarının yetişmiş olanlar cadde ve sokakların yanısıra parklarda dikimi yapıldığı kaydedildi.

Turunç ağaçlarının Kozan'ın simgesi olduğunu kaydeden Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, "Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz mevcut parklarımızda da geçtiğimiz aylarda turunç ağacı dikimi başlattı. İlk olarak Mahmutlu Mahallesi Tepe Parka, TEMA işbirliği ile Hasan Hüseyin Soydan Caddesi'ne ve Kent Konseyi ile birlikte Kozan Mansurlu kavşağına turunç ağacı dikimi yapıldı. Bu kapsamda yetişen ağaçlarımız bir yandan dikilirken bir yandan Park ve Bahçeler Ekiplerimiz tarafından üretim çalışmaları devam etmektedir. Hedefimiz yeşil bir Kozan oluşturmaktır. Asil Kozan halkı için ne yapsak azdır" diye konuştu.

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 4654 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 02.11.2020