Belediye Gelir Müdürlüğünden Duyurulur

2020 yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. Taksit ödemesi 30.11.2020 Pazartesi günü sona ermektedir. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. Taksitini 30.11.2020 Pazartesi gününe kadar yatırmaları...

Devamı...

DUYURU Bina Yöneticilerinin dikkatine; Belediyemiz sınırları içerisinde bulunan asansörlerin 2020 yılı için Yıllık Periyodik Kontrollerine 16 KASIM PAZARTESİ günü başlanacaktır.

DUYURUYUNUN TAMAMINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Devamı...

AÇIK ARTIRMA İLE SATIŞ İLANI

İlçemiz Şevkiye Mahallesinde bulunan ve Mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazların 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45.Maddesine göre açık arttırma suretiyle satışı yapılacaktır. İLAN METNİ

Devamı...

DUYURU !!! İlçemiz sınırları içerisinde bulunan aşağıdaki listede niteliği, yeri,miktarı,Muhammen Bedeli ve geçici teminatı belirtilen 8 adet Taşınmaz 2886 sayılı DİK'in 45’inci maddesine göre Açık Teklif Usulü ile 3 yıllığına k

İHALE EKİ İÇİN TIKLAYINIZ

Devamı...

Özgan ve Karalar Kozan için sırt sırta verip hizmet edeceklerini söyledi

Özgan ve Karalar Kozan için sırt sırta verip hizmet edeceklerini söyledi

Kozan Belediyesi'nin 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Düşler Alemi Sosyal tesislerinde düzenlemiş olduğu programda konuşan Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, sırt sırta verip Kozan'a hizmet edeceklerini söyledi.

 

Programda Adana Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve Kozan Belediyesi daire amirleri de hazır bulunarak muhtarların sorunlarını not aldılar.

 

Açılış konuşması yapan Muhtarlar Derneği Başkanı Salim Açıkgöz, başkanlardan muhtarları üzmemelerini isteyerek kendilerinin de amaçlarının Kozan'a hizmet etmek olduğunu söyledi.

 

"Kozan'da Çukur yol kalmayacak "

Yapılan protokol ile Kozan merkezde çukur yol kalmayacağını belirten yetkililer Adana Büyükşehir Belediyesi ve Kozan Belediyenin bir protokol ile Çukur yolların tamamının Kozan Belediyesi'nin yapacağı belirtildi.

 

Başkan Özgan"Önemli olan hoş bir seda bırakabilmek"

Programa ev sahipliği yapan Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan "Tüm muhtarlarımızın 19 Eylül Muhtarlar gününü kutluyorum. Hizmette partinin önemi yok. CHP'li, Sadetli, İYİ Partili olabilir. Önemli olan Adana ve Kozan için hizmet edebilmek. Koltuklar kimseye kalmadı. Bizlere de kalmayacak. Önemli olan hoş bir seda bırakabilmek. Daha önce buranın nasıl bir yer olduğunu biliyorsunuz. Bugün burada hep birlikte yemek yiyebiliyoruz. Kara yollarının yaptığı ama ihalesinin bana kaldığı tarihi köprü için inanıyorum ki başkanım çare bulacak. Elbette eksiğimiz ve sorunlarımız var. Ama zor şartlarda görev yapıyoruz. Ekonomik sıkıntı var ama önemli olan parayı en iyi şekilde değerlendirmek. Adana Büyükşehir Belediyesiyle uyum içerisinde omuz omuza çalışarak sorunlarımızı çözüp, iyi projeler üreteceğiz.

Şantiye alanı yeniden Kozan Belediyesi'ne bağlanacak

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan 2014 yılında yanlışlıkla Adana Büyükşehir Belediyesine bağlanan Kozan Belediyesi Şantiye alanını tekrar Kozan Belediyesine bağlanacak. Bunun için görüşmelerimiz sürüyor" dedi.

"1 yıl içerisinde yol şikayeti olmayacak bütün yolları yapacağız"

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar "Tüm muhtarlarımızın muhtarlar gününü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız da kutlu olsun. Her zaman söylediğim gibi Kozan çok önemli bir bölge. Kozan bu bölgenin lideridir. Kozan'ın iyi olması demek Kadirli'den Tufanbeyli'ye, Aladağ ve İmamoğlu'na kadar bu bölgenin iyi olması demektir. Başkanımızla, muhtarlarımızla birlikte sırt sırta verip Kozan için en güzel hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Seyhan Belediyesi'nde yapmış olduğumuz başarıları biliyorsunuz. İmkânsızlıklara rağmen 10-20 ve 40 yılda çözülmeyen sorunları teker teker çözüyoruz. Tüm sıkıntıları çözmek için imkân ve süre gerekiyor. Bizler 24 saat çalışacağız ve Kozan'ı başkanımızla birlikte bundan çok daha iyi koşullara taşıyacağız.

Belediyenin imkânlarını en iyi şekilde kullanan ve bu imkânları vatandaşa hizmet olarak döndüren bir zihniyete sahibiz. Feke ve Aladağ'da yaptığımız devasa hizmetler ortada. Biz Feke'ye bağlı Ormancık Mahallesi'nde 82 oy almışız. Yaklaşık 15 milyonluk yatırım yapıyoruz. Bizim hizmet anlayışımızda siyaset yoktur. Biz siyasi şapkamızı çıkarıp masaya koymuşuz. Biz siyaset üstü insanlarız ki oy almadığımız yerlere bile milyonlarca yatırım yapıyoruz.Kozan'da ve Feke'de su sıkıntısı olduğunu biliyorum. Son zamanlarda suyun sağlıklı akmadığını da biliyorum. Bunun için Yedigöze barajını yapmamız gerekiyor. Bu proje bitmeden bu bölgenin su problemi bitmez. 1 milyarı bulup Kozan'a su getireceğiz. Kozan'a bir kreş yapacağız. Cuma pazarının yerini yeniden başkanımızla birlikte yeniden yapacağız. Şehit Kubilay Parkı'nı hastane kavşağının oraya yapıyoruz. Kubilay'ın anma yıldönümü olan 23 Aralıkta inşallah açılışını yetiştireceğiz. Kozan'da geçen sene 50 km yol yaptık.Bu sene hedefimiz 100 km. Gelecek sene Ekim sonu itibarıyla yoldan şikayet eden bir tek muhtarım kalmayacak.

 

Tedaş yanındaki yolun devamını açacağız

 Adaan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ; "Kamulaştırma bedelini karşılayabilirsek karayollarının yaptığı köprüyü dolanmadan vatandaşlarımız dimdik Adana yoluna bağlanacak. Onunla ilgili çalışma başlatacağım" dedi. 

 

Program toplu hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle son buldu

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 1719 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 22.10.2020